ازدواج

انسان عاشق به دنبال خوشبخت کردن دیگران است نه خود

7 راز ازدواج موفق

) زوج های موفق خواسته ها و انتظارات خود را به صراحت می گویند. زوج های موفق قبل از ازدواج، توقعاتی كه از یكدیگر دارند مطرح می كنند، اگر توافق اساسی با هم ندارند (برای مثال مرد فرزند می خواهد ولی خانم مخالف است)، می توانند به شروع و یا خاتمه ازدواج به طور جدی فكر كنند. بعد از ازدواج، زوج های موفق به طور منظم در مورد توقعات و انتظاراتشان با هم صحبت می كنند و اگر اختلافی پیش آمد، آن را به زمان دیگری موكول می كنند تا همدیگر را درك كنند و به توافق برسند.

2) زوج های موفق فردیت خود را حفظ می كنند. بعد از ازدواج استقلال زوج ها كم می شود اگر افراد فرزند داشته باشند روز به روز وابستگی بیشتر می شود و گاهی افراد احساس خستگی می كنند. زوج های موفق می دانند حتی اگر به هم علاقه داشته باشند، گاهی احساس خستگی می كنند. آنان یكدیگر را تشویق می كنند تا همیشه"ما" نباشند و زمانی هم برای "خود" داشته باشند و به كارهای مورد علاقه خود بپردازند.بدین ترتیب زوج فردیت خود را حفظ می كند و زندگی ، شاداب می شود.

3) زوج های موفق همدیگر را مركز توجه قرار می دهند. آنان همدیگر را دست كم نمی گیرند و همیشه به فكر خوشبختی همسر خود و خانواده هستند. معمولاً افراد چند سال پس از ازدواج مانند سال های اول به هم توجه نمی كنند. ولی زوج های موفق، كارهای كوچك نظیر اولویت قرار دادن نیازها و كارهای همسر و كارهای بزرگ نظیر احترام و گوش كردن به حرف های هم را مدنظر قرار می دهند. ازدواج دریای تغییرات است. شما اغلب فراموش می كنید همسرتان مهم است و به او توجه نمی كنید. درعوض به كار، سرگرمی و دوستان اهمیت می دهید ولی زوج های موفق همدیگر را مركز توجه قرار می دهند.

4) زوج های موفق روش های حل اختلاف را می آموزند. "جان گاتمن" روانشناس كه 20 سال زندگی زوج ها را مطالعه كرده، عامل اصلی موفقیت یا شكست ازدواج را توانایی، یا عدم توانایی حل اختلافات می داند. حتی اگر همسرتان و شما كاملاً با هم یكی باشید ، گاهی با نظر هم موافق نیستید و این مخالفت باعث ناراحتی می شود. نباید به اعتیاد، خشونت و ... رو بیاورید. اگر خواسته شما و همسرتان با هم فرق دارد، باید آن را حل كنید. زوج های موفق با هم صحبت می كنند، حتی اگر احساس بدی نسبت به هم دارند. آنان در مورد اختلافات و مخالفت ها با هم مذاكره می كنند تا به نتیجه عادلانه برسند. آنان از یكدیگر حمایت می كنند و غـُر نمی زنند. آنان می پذیرند در مواردی عشق ، برتر از پیروزی است.

5) زوج های موفق با هم رشد می كنند. مسلماً فردی كه امروز با او ازدواج می كنید،10 سال آینده متفاوت خواهد بود. شما هر دو تغییر می كنید. به ویژه در شرایط سخت زندگی مانند از دست دادن والدین . زوج های موفق می دانند كه یكی یا هر دو در طول زندگی تغییر می كنند و قواعد عوض می شود. پس لازم است تغییر كنید تا بتوانید روابط در حال تغییر را عوض كنید.

6) زوج های موفق برای حفظ روابط می كوشند. زوج های موفق به طور منظم وضعیت زندگی خود را بررسی كرده و با هم صحبت می كنند تا از شادی و رضایت هر دو از زندگی مشترك مطمئن شوند. اگر یكی ، یا هر دو شما از زندگی مشترك ناراضی هستید، مشكلتان را حل كنید.

7) از مراجعه به مشاور خجالت نكشید. زوج های موفق قبل از مراجعه به مشاور، سند طلاق را امضا نمی كنند. آنان می كوشند كه مشكلات را در اولین فرصت حل كنند.


برچسب‌ها: oljoijo;ji, kjioujojo
+ نوشته شده در  دوشنبه ۶ تیر۱۳۹۰ساعت 13:50 PM  توسط اقای برزگر  | 

مشکلات جنسي ، علت 50 درصد طلاق ها

بين 50 تا 60 درصد طلاق خانواده ها به علت مشکلات و اختلالات جنسي است که در بيش از 30 درصد از هر دو جنس شايع است ؛ در حالي که براي حل اين مشکل بزرگ اجتماعي هيچ برنامه و دستگاه مسوولي در کشور نداريم.


کاظم فروتن در سومين کنگره سراسري خانواده و سلامت جنسي که بدون حضور هيچ يک از مسوولان دولتي در مرکز آفرينش هاي فرهنگي هنري کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان افتتاح شد، با اعلام اين مطلب افزود: حدود 30 درصد زنان و مردان به نوعي دچار يکي از اختلالات جنسي هستند.


وي گفت: ناتواني جنسي و انزال زودرس در مردان و بي ميلي جنسي در زنان شايع ترين اختلالات جنسي است که متاسفانه بسياري از خانواده ها از وجود اين مشکلات آگاهي ندارند و همين امر موجب مشاجرات و اختلافات خانوادگي شده که در نهايت به طلاق منجر مي شود.


وي افزود: متاسفانه براي مشکلي به اين گستردگي هيچ برنامه اي در کشور وجود ندارد و هيچ دستگاه يا شوراي کشوري براي کنترل آن نداريم در حالي که براي مساله اي مانند ديابت که حداکثر 7 درصد مردم جامعه را متاثر مي کند اين همه برنامه و شوراي کشوري داريم.ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ آبان۱۳۸۹ساعت 11:38 AM  توسط اقای برزگر  | 

از کیست های سینه در زنان چه میدانید؟

 

با اعلام شیوع 80 درصدی تغییرات فیبروکیستیک پستان، عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سرطان پستان جهاد دانشگاهی: 99 درصد تغییرات فیبروکیستیک پستان با روش های غیر جراحی درمان می شوند .
عضو هیات علمی مرکز تحقیقات سرطان پستان جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: تغییرات فیبروکیستیک پستان از حالت های شایع با آماری حدود 80 درصد در بین خانم ها است که تا 99 درصد با درمان های غیر جراحی برطرف می شود.

 دکتر نسرین السادات علوی متخصص جراحی سینه  در خصوص تغییرات فیبروکیستیک در پستان و راههای کاهش این عارضه بیان داشت: تغییرات فیبروکیستیک حالتی است که در پاتولوژی به شکل فیبروز و کیست های بسیار ریز در پستان مشخص می شود که در بعضی مواقع احتمال افزایش و بزرگ شدن کیست ها وجود دارد ولی در اغلب موارد اندازه آن ها بسیار ریز است.

دکتر علوی با بیان این مطلب که تغیییرات فیبروکیستیک به دلیل شیوع بالا در بین زنان بیماری محسوب نمی شود، گفت: این عارضه تغیییر حالت خاص سینه است ولی بیماری تلقی نمی شود زیرا که 80 درصد از زنان در زمانی از عمر خود میزانی از این حالت را تجربه می کنند و نزدیک به عادت ماهانه دچار تورم و سنگینی و همچنین دردناک شدن پستان می شوند.

وی با تاکید به این موضوع که بالا رفتن هورمون های زنانه عامل موثر در بروز درد قبل از عادت ماهیانه درحالت فیبروکیستیک است، بیان داشت: در نزدیکی زمان سیکل ماهانه به دلیل بالا رفتن هورمونها در خون و حساس بودن نسج سینه به این هورمونها، پستان دچار تورم و سنگینی می شود و به دنبال آن دردناک می شود.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران ادامه داد: بعد از شروع سیکل ماهانه به دلیل کاهش هورمون استروژن در خون درد سینه ها به میزان زیادی برطرف می شود و فرد احساس راحتی می کند .

وی با  اشاره به شیوع فراوان این عارضه در بین زنان  تصریح کرد: این حالت در بعضی افراد به شکل خفیف و فقط چند روز قبل از عادت ماهانه شروع می شود و با آغاز این دوران کاملاٌ از بین می رود، اما در بعضی از افرادی که به حالت شدید به این عارضه مبتلا هستند ممکن است دوره طولانی تری سینه شان دردناک باشد تا جایی که در گروهی از این افراد فقط یک هفته بعد از پریود سینه ها بدون درد است و بعد از این دوران دوباره سینه ها شروع به تورم می کند و دردناک می شود و در حدود 2 تا 3 هفته این درد طول می کشد تا عادت ماهیانه بعدی اتفاق بیفتد.

 دکتر علوی گفت: در بعضی از موارد ممکن است خانمها این درد سینه را به طور همیشگی داشته باشند و این درد آزار دهنده باشد و یا به دلیل تداوم درد، آن را علامتی از سرطان پستان بدانند و به پزشک مراجعه کنند، در این هنگام پزشک موظف است که در ابتدا بیمار را تحت معاینه کامل قرار دهد و سونوگرافی و در صورت لزوم ماموگرافی درخواست کند تا مشخص شود آیا علاوه بر زمینه فیبروکیستیک بیماری همراه و یا توده ای در سینه وجود دارد یا خیر.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران ادامه داد: در صورتی که پزشک معالج بعد از چکاپ کامل اطمینان پیدا کند که به غیر از زمینه فیبروکیستیک بیماری همراه دیگری وجود ندارد به شخص این اطمینان را می دهد که این عارضه عادی و قابل درمان است و تا حدودی زیادی نگرانی وی را کاهش می دهد.

دکتر علوی با رد احتمال تبدیل فیبروکیست ها به توده های سرطانی گفت: فیبروکیستیک یک عارضه خوش خیم است اما به دلیل این که در بین زنان بسیار شایع است تعدادی از آن ها بدون ارتباط با فیبروکیستیک ها ممکن است به سرطان مبتلا شوند و این احتمال وجود دارد که در سونوگرافی و ماموگرافی که برای تشخیص فیبروم ها انجام می شود توده های سرطانی نیز مشاهده شود.

وی شایعترین علامت فیبروکیستیک را درد سینه همراه با تورم عنوان کرد و افزود: در بعضی از مواردی که شدت درد کم باشد بیمار پس از مراجعه به پزشک و اطلاع از این موضوع که این تغییر در پستان عارضه ای عادی است این درد را تحمل می کند ولی در بعضی موارد که شدت درد زیاد است بیمار نیازمند درمان داروئی است.
 
دکتر علوی به دو فاکتور رژیم غذایی، اضطراب و استرس در تشدید درد سینه های فیبروکیستیک اشاره کرد و گفت: شدت درد در دوران عادت ماهانه متفاوت است که عواملی چون مصرف مواد محرک کافئین دار ازجمله کاکائو، نوشابه های گاز دار، و قهوه در رژیم غذایی و مواجه با استرس و اضطراب می تواند این درد را افزایش دهند.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران پیرامون درمان این حالت خاطر نشان کرد: در قدم اول در درمان زنان مبتلا به فیبروکیستیک به آن ها اطمینان داده می شود که مشکلی وجود ندارد و این یک عارضه عادی و قابل درمان است که این اطمینان بخشی تا حدودی، از استرس بیمار می کاهد.

وی ادامه داد: در صورتی که بیمار برای کاهش درد نیاز به مصرف دارو داشته باشد،با تجویز ترکیبات ویتامین e و روغن گل مغربی تا میزان زیادی می توان درد را کاهش داد و همزمان به بیمار توصیه می شود که رژیم غذائی ذکر شده را رعایت کند. در مواردی که شدت درد زیاد باشد از درمان های داروئی دیگر مانند تاموکسیفن و دانازول استفاده می شود.

عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی علوم پزشکی تهران گفت: درمان جراحی در این بیماران معمولاٌ نیاز نیست، مگر  در مواردی که شدت درد بیمار زیاد باشد و پزشک مجبور شود قسمتی از ناحیه سینه را که فیبروکیستیک دردناک در آن قرار دارد خارج کند ولی جراحی در سینه های فیبروکیستیک بسیار بسیار نادر اتفاق می افتد و 99 درصد خانم ها به درمان های ابتدایی و داروئی پاسخ می دهند.

 


برچسب‌ها: mjhhhhh, jjjjj
+ نوشته شده در  پنجشنبه ۳۰ دی۱۳۸۹ساعت 21:7 PM  توسط اقای برزگر  | 

خطر قرص های ضدبارداری برای مغز

 

بسیاری از زنان مدعی ‌هستند که مصرف قرص ‌های پیشگیری از بارداری، آن‌ ها را به شخص دیگری تبدیل می‌ کند. ظاهرا حق با آن‌ ها است چون مطالعات جدید تغییراتی را در بافت بخش پیش ‌پیشانی مغز این زنان نشان می ‌دهد.

50 سال از استفاده این قرص‌ ها در بین خانم‌ ها می ‌گذرد و  هنوز اطلاعات کمی در مورد اثرات جانبی آن ‌ها وجود دارد. اگرچه شرکت‌ های تولیدکننده دارو مکرر میزان هورمون ‌های موجود در قرص‌ های پیشگیری از بارداری را کم کرده‌ اند تا از عوارض جانبی آن‌ ها بکاهند، اما همچنان شکایات فراوانی در مورد آثار این داروها بیان می ‌شود: تغییر خلق، افسردگی و کاهش انرژی زندگی. در واقع برخی از انواع این قرص‌ ها نه تنها احتمال بارداری را کاهش می ‌دهند،‌ بلکه تمایل زنان به برقراری ارتباط جنسی را هم کاهش می ‌دهند و یا با تغییرات شدید خلق خانم‌ ها، گرایش همسران‌ شان را به برقراری ارتباط با آن ‌ها کاهش می ‌دهند و از این طریق هم،‌ شانس بارداری را کم می‌ کنند.

به گزارش پاپ ‌ساینس، مطالعات جدید نشان می ‌دهند در زنانی که از قرص‌ های پیشگیری استفاده می‌ کنند، منطقه قشری پیش ‌پیشانی مغز بزرگ ‌تر می‌ شود. این منطقه مسئول فعالیت ‌های شناختی مغزی از جمله تصمیم ‌گیری است. شاید در نگاه اول بتوان نتیجه گرفت که پس،‌ زنانی که از این قرص ‌ها استفاده می‌ کنند باهوش ‌تر می ‌شوند و فعالیت‌ های شناختی بهتری از خود نشان می‌ دهند.

به گفته محققین، مغز مانند یک کندوی زنبور است. تغییر در هر بخشی از آن، روی سایر بخش‌ ها تاثیر می ‌گذارد. بنابراین حتی ممکن است زنانی که از قرص ‌های پیشگیری استفاده می ‌کنند،‌ رفتارهای غیر عاقلانه بیشتری داشته باشند و یا حتی پُرتنش تر و خطرناک‌ تر رفتار کنند.

بررسی تاثیر واقعی مصرف قرص ‌های پیشگیری، نیاز به مطالعات دقیق رفتاری دارد. آن چه مشخص است،‌ این است که این قرص ‌ها، مغز خانم‌ های مصرف‌کننده را از نظر فیزیکی تغییر می‌ دهند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۳۰ دی۱۳۸۹ساعت 21:5 PM  توسط اقای برزگر  | 

خانم‌های باردار واکس نزنند!!

 

اگر شما هم با خواندن این تیتر دچار تعجب شده اید توصیه می کنیم این مطلب را بخوانید.

واکس کفش، ماده‌ای است که برای براق کردن و محافظت از چرم کفش روی آن مالیده می‌شود. این ماده مخلوطی از یک حلال مناسب مانند روغن تربانتین (یا پارافین و نفت) و ترکیبات روغنی مانند استارین، اولئین، لانولین و پاره‌ای روغن‌های نباتی و هیدروکربورهایی با قابلیت تبخیر مناسب و اتیلن گلیکول است.

حین واکس زدن، اجزای قابل تبخیر، متصاعد شده و ترکیبات روغنی روی کفش به جا می‌مانند و ظاهری براق ایجاد می‌کنند.


وقتی از واکس، زیاد و نادرست استفاده شود؛ بوی متصاعد شده از هیدروکربور‌های قابل تبخیر آن می‌تواند از طریق پوست یا دستگاه تنفسی جذب شود و مشکلات مختلف پوستی، چشمی، تنفسی و ناراحتی‌های کبد و کلیه و دستگاه اعصاب مرکزی را برایتان ایجاد کند؛ مشکلاتی مانند تغییر رنگ پوست و درماتیت، تحریک و سوزش چشم، گیجی و خواب‌آلودگی و حتی برخی از انواع سرطان‌ها!

 

بنابراین به همه افراد توصیه می‌شود که حتما پیش از واکس زدن، دستکش بپوشند و در محیطی با تهویه مناسب کفش‌هایشان را واکس بزنند و به هیچ عنوان واکس را جلوی دست بچه‌ها قرار ندهند و به آنها اجازه واکس زدن تحت هیچ شرایطی را ندهند.


بخار هیدروکربور‌های موجود در واکس می‌تواند برای خانم‌های باردار هم ضرر داشته باشد اما اگر آنها هم مانند بقیه افراد از دستکش هنگام واکس‌زدن استفاده کنند و محیطشان هم تهویه خوبی داشته باشد، اشکالی ندارد که در مواقع ضروری خودشان کفش‌هایشان را واکس بزنند.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۳۰ دی۱۳۸۹ساعت 21:3 PM  توسط اقای برزگر  | 

حاملگی خارج از رحم چیست؟آیا خطرناک است؟

 

 

مضطرب و پریشان و سردرگم به بیمارستان می‌رود و وضعیتش را برای پزشك شرح می‌دهد و پس از بررسی‌ها و آزمایش‌های متعدد مشخص می‌شود كه حامله است، اما متاسفانه یك حاملگی نابجا!

صبح كه از خواب بیدار می‌شود احساس می‌كند مثل همیشه نیست. انگار كه مریض شده و احساس ضعف می‌كند و یكباره دچار حالت تهوع می‌شود. او نه تنها از این وضعیت ناراحت نمی‌شود كه احساس شادی و شعف هم می‌كند. چندماهی است كه منتظر این علامت‌هاست؛ علامتی كه نشان از آمدن یك مسافر كوچولو دارد، اما این خوشحالی مدت زیادی دوام نمی‌آورد و حالا كه دیگر احساس می‌كند مادر شده، دچار دل‌درد، سرگیجه و خونریزی می‌شود.

حاملگی نابجا یا خارج رحمی، از مهم‌ترین شرایط اورژانسی در بارداری محسوب می‌شود كه با تشخیص هر چه سریع‌تر آن موجب نجات مادر و حفظ باروری مجدد وی می‌گردد.


این نوع حاملگی كه وضعیتی خطرناك و از مهم‌ترین علل مرگ و میر مادران به شمار می‌آید، از هر 1000 مورد حاملگی در 16 مورد پیش می‌آید. این وضعیت زمانی رخ می‌دهد كه تخمك بارور شده خارج از آندومتر رحمی باشد. معمولا در 98 درصد این موارد تخمك بارور شده در لوله رحمی است و چنانچه این وضعیت سریع تشخیص داده نشود و درمان صورت نگیرد، منجر به پارگی لوله و به دنبال آن باعث خونریزی داخلی در ناحیه شكم می‌شود.

 

لانه‌گزینی تخمك بارور شده در جاهای دیگری هم ممكن است رخ دهد. تخمدان، گردن رحم، شكم (صفاق)‌ و همزمانی حاملگی خارج رحمی و داخل رحم از جاهایی هستند كه امكان دارد تخمك بارور شده در آنها جا خوش كند.

خطرناك ولی بی‌سر و صدا
علائم بارداری خارج رحمی گاهی می‌تواند بیمار را دچار اشتباه و خیال كند كه دچار عفونت ادراری یا مشكلات گوارشی و مسمومیت شده است و گاهی، خونریزی مشابه قاعدگی داشته باشد و حتی متوجه بارداری نشود.

به طور كلی تشخیص ابتدایی بارداری خارج رحمی مشكل است و معمولا چنین زنانی می‌گویند ابتدا علائمی مانند حاملگی طبیعی داشته‌اند؛ مثل تاخیر قاعدگی، حساس شدن پستان‌ها، تهوع و استفراغ اما زنگ خطر با این علائم زده نمی‌شود و بیمار دچار درد لگنی، شكمی و خونریزی از واژن می‌شود و سرانجام سرگیجه و غش به دلیل افت فشارخون بر اثر خونریزی غیرطبیعی سراغش می‌آید.

 


مشكل كجاست؟
تخمك بارور شده معمولا 4 تا 5 روز طول می‌كشد كه مسیر لوله رحمی از تخمدان تا رحم را طی كند و حدود 6 تا 7 روز بعد از لقاح در رحم لانه‌گزینی می‌كند. شایع‌ترین علت حاملگی خارج رحمی، تخریب لوله رحمی و ایجاد انسداد یا تنگی لوله است. همچنین احتمال دارد مشكل در دیواره‌های لوله وجود داشته باشد كه نتواند مانند حالت طبیعی منقبض شده و تخم بارور را به داخل رحم به حركت درآورد.


هر عاملی كه باعث پیچ‌خوردگی یا چسبندگی آن شود موجب تاخیر عبور تخم از لوله و لانه گزینی آن می‌شود. پس هر علتی كه موجب كندی حركت تخمك بارور در مسیر خود به سمت رحم شود می‌تواند بارداری خارج رحمی را به وجود آورد.


چه كسانی بیشتر در معرض خطرند؟
خطر بارداری خارج رحمی در زنانی كه دچار عفونت‌های لگن، حاملگی خارج رحمی قبلی، آسیب‌های لوله‌ای بر اثر اعمال جراحی و همچنین چسبندگی‌های لوله‌ای، اختلال مادرزادی لوله‌های رحم، استفاده از IUD و بخصوص از نوع پروژسترونی آن و استفاده از داروهای كمك‌باروری برای درمان نازایی (داروی محرك تخمك‌گذاری) هستند، بیشتر است.

 

همچنین مصرف قرص‌های خوراكی كه صبح روز بعد از مقاربت استفاده می‌شود و حاوی پروژسترون بوده و به منظور جلوگیری از بارداری تجویز می‌شود نیز می‌تواند میزان بروز بارداری خارج رحمی را افزایش دهد.

چه زمانی باید به پزشك مراجعه كرد؟
به دنبال حاملگی نابجا در لوله رحم، دیواره نازك لوله كشیده می‌شود و باعث درد در ناحیه زیر شكم می‌شود و ممكن است حتی شما دچار خونریزی از ناحیه واژن نیز شوید. بر اثر رشد تخمك، لوله رحم ممكن است پاره شود و در نتیجه خونریزی شدید در ناحیه شكم رخ ‌دهد و باعث درد و در نهایت غش شود و این حالت‌ها برای هر زنی كه از نظر جنسی فعال است و در سن باروری قرار دارد ممكن است به وجود بیاید.

پس با مشاهده علائمی مثل درد شكمی و خونریزی واژینال در صورت مثبت بودن تست بارداری باید به اورژانس مراجعه كنید. ابتدا یك آزمایش ادرار برای اثبات حاملگی از شما گرفته می‌شود، چنانچه جواب مثبت بود، آزمایش خون از نظر سطح هورمون HCG انجام می‌شود.

 

اگر سطح HCG كمتر از میزان انتظار در حاملگی طبیعی باشد، احتمالا حاملگی از نوع خارج رحمی است. در این مرحله پزشك سونوگرافی انجام می‌دهد و چنانچه در سونوگرافی داخل رحم، ساك حاملگی وجود نداشته باشد و به عبارتی جنین در رحم مشاهده نشود، پس احتمال حاملگی رحمی بالا می‌رود.

 

البته سونوگرافی واژینال در این موارد خیلی بهتر جواب می‌دهد، ولی در هر صورت ممكن است سونوگرافی نتواند همه حاملگی‌های خارج رحمی را تشخیص دهد، بنابراین در صورت عدم تشخیص و چنانچه بیمار درد و خونریزی شدید نداشته باشد، می‌توان وی را تحت نظر قرار داد و با انجام آزمایش HCG طی 2 تا 3 روز دریافت كه آیا حاملگی خارج رحمی است یا خیر.

درمان با توجه به اندازه جنین
نوع درمان بستگی به اندازه و محل بارداری خارج رحمی دارد. در مراحل اولیه كه اندازه تخمك كوچك است از داروی متوتروكسات استفاده می‌شود. این دارو تخمك‌ بارورشده را حل كرده و توسط بدن جذب می‌گردد.


حاملگی نابجا یا خارج رحمی از مهم‌ترین شرایط اورژانسی در بارداری محسوب می‌شود كه تشخیص هر چه سریع‌تر آن موجب نجات مادر و حفظ باروری مجدد وی می‌گردد ،اما اگر از زمان حاملگی مدت زیادی گذشته باشد و اندازه جنین بزرگ باشد، لازم است كه جراحی انجام شود. بعد از جراحی میزان HCG خون تا زمان به صفر رسیدن یعنی 21 هفته بعد اندازه‌گیری می‌‌شود.


جراحی می‌تواند به صورت لاپاراسكوپی یا لاپاراتومی (باز كردن شكم) صورت گیرد. اگر بتوان این نوع حاملگی را در مراحل اولیه تشخیص داد و اندازه آن زیر 4 سانتی‌متر باشد، می‌توان از جراحی لاپاراسكوپی استفاده كرد.

 

در تكنیك لاپاراسكوپی بدون باز كردن شكم و تنها با چند سوراخ كوچك جراحی انجام می‌شود و مزیتی كه نسبت به روش لاپاراتومی دارد این است كه میزان خونریزی كمتر بوده و احتمال چسبندگی‌های پس از عمل كاهش می‌یابد و به دلیل كمتر بودن زمان عمل، كوتاه بودن مدت اقامت در بیمارستان و كاهش نیاز به داروهای ضد درد و دوره نقاهت كمتر و كاهش هزینه درمان معمولا بیماران رضایت بیشتری از این عمل دارند.


ولی در صورتی كه جنین بزرگ‌ شده باشد و از زمان حاملگی مدت بیشتری گذشته باشد یا چنانچه در لوله رحمی پارگی دیده شود باید جراحی به روش لاپاراتومی استفاده كرد.

نگران تكرار حاملگی خارج رحمی نباشید
اگر شما حاملگی خارج رحمی قبلی داشته‌اید یا چنانچه دوره قاعدگی‌تان به تاخیر افتاده یا خونریزی قاعدگی‌تان با حالت عادی متفاوت است یا در ناحیه شكم درد غیرطبیعی دارید حتما باید به پزشك مراجعه كنید.


اگر جزو كسانی هستید كه در معرض خطر بارداری خارج رحمی هستند قبل از حاملگی با پزشكتان مشورت كنید و چنانچه احساس كردید كه دوباره حامله شده‌اید هرچه سریع‌تر به پزشك متخصص مراجعه كنید تا وضعیت شما مورد بررسی قرار گیرد. گاهی لازم است سطح هورمون HCG خون شما از روز دهم حاملگی ثبت و سونوگرافی در هفته ششم حاملگی برای اطمینان از پیشرفت طبیعی بارداری انجام گیرد.

بسیاری از زنان می‌توانند بعد از یك حاملگی خارج رحمی، حاملگی طبیعی داشته باشند و هرگز نباید نگران تكرار این نوع حاملگی باشند. پزشكان توصیه می‌كنند كه بعد از بارداری خارج رحمی تا 3 ماه بارداری بعدی به تعویق بیفتد تا وضعیت جسمی برای بارداری طبیعی كاملا بهبود پیدا كند.


آمارها حاكی از آن هستند كه 60 درصد این زنان طی 18 ماه بعد از بیماری، حاملگی طبیعی خواهند داشت.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۳۰ دی۱۳۸۹ساعت 21:1 PM  توسط اقای برزگر  | 

تاسيس مجمع خيرين ازدواج و خانواده

 

 

اخبار روز - اخبار روز

 

شنبه, 28 آذر 1388 10:38

 

ایران اکونومیست: رئيس نمايندگي سازمان جوانان خراسان رضوي گفت: مجمع خيرين ازدواج و خانواده براي نخستين بار در كشور با هدف استفاده از توان مردمي در حوزه خانواده تاسيس مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري فارس از مشهد به نقل از سازمان ملي جوانان خراسان رضوي، هادي طالبيان از شناسايي 7 هزار خير آماده به همكاري با مجمع خيرين ازدواج و خانواده استان خبر داد.
وي افزود: مجمع خيرين ازدواج كه از اقشار مختلف جامعه تشكيل مي‌شود، مي‌كوشد با ارائه كمك‌هاي مادي و معنوي به زوج‌هاي جوان، نسبت به فرهنگ‌سازي با رويكرد تبيين اهميت تحكيم خانواده و حساس‌سازي با رويكرد نهادينه كردن نقش و جايگاه خانواده و جامعه اقدام كند.
مشاور استاندار خراسان رضوي در امور جوانان با اشاره به وجود يك ميليون و 963 هزار جوان در استان اظهار داشت: 35 درصد جمعيت استان را جوانان بين 14 تا 29 سال تشكيل مي‌دهد كه با توجه به آمار طلاق در چند سال اخير، توجه ويژه به موضوع ازدواج جوانان به عنوان يكي از مهم‌ترين اولويت‌هاي فرهنگي و اجتماعي استان ضروري است.

+ نوشته شده در  پنجشنبه ۳۰ دی۱۳۸۹ساعت 20:38 PM  توسط اقای برزگر  | 

سرطان و بیماریهای قلبی در والدینی که دو فرزند دارند کمتر است

داشتن دو فرزند، سلامتی والدین را تضمین می‌کند .
پژوهشگران می‌گویند؛ بچه‌دار شدن برای سلامتی والدین مفید است، اما به شرط این که والدین به دو فرزند اکتفا کنند و پس از تولد فرزند دوم، پروسه بچه دار شدن را متوقف کنند.

  یک پژوهش گسترده نشان داده است: مادر یا پدر شدن خطراتی را که سلامتی انسان را تهدید می‌کند، از جمله ابتلا به سرطان یا بیماریهای قلبی و حتی گرایش به مصرف الکل، کاهش می‌دهد اما این تحقیق که روی یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر صورت گرفته حاکیست؛ این مزایا فقط نصیب پدر و مادرهایی می‌شود که صاحب دو فرزند هستند.

به گفته محققان؛ پدر و مادرهایی که فقط یک فرزند دارند و یا زوج‌هایی که اصلا صاحب فرزندی نیستند، در معرض خطر مرگ ناشی از تمام فاکتورهای ذکر شده در بالا هستند و شاید به این خاطر است که این زوج‌ها احتمالا توجه زیادی به سلامتی خود ندارند.

از سوی دیگر زوج‌هایی هم که خانواده‌های بزرگتری را با چندین فرزند قد و نیم قد تشکیل می‌دهند، بیشتر در معرض ابتلا به بسیاری از بیماریها قرار می‌گیرند شاید به این خاطر که همواره درگیر کنار آمدن با استرس‌های ناشی از مراقبت از چندین کودک هستند.

این تحقیق در مجله «علوم اجتماعی پزشکی» منتشر شده و نشان می‌دهد که دو فرزند عدد مناسبی است که سلامت والدین را تامین می‌کند.

این تحلیل که از سوی محققان انگلیسی و نروژی انجام گرفته اطلاعات ثبث شده از زنان و مردان نروژی را مورد آزمایش قرار می‌دهد که طی یک دوره ۳۳ ساله متولد شدند.

محققان دریافته‌اند: بویژه در کشورهای اروپایی و غربی والدینی که یک فرزند دارند، یا زوج‌های بدون فرزند گرایش بیشتری به استفاده از الکل دارند. زنان در این شرایط بیشتر در معرض تصادفات و بیماریهای قلبی و عروقی هستند، در حالی که مردان در این خانواده‌ها بیشتر در معرض ابتلا به بیماری‌های ریوی و تنفسی قرار دارند.

از سوی دیگر مادرانی که چهار بار زایمان کرده‌اند بیشتر در معرض ابتلا به سرطان رحم هستند و پدران در خانواده‌های پرجمعیت دچار خشونت و یا تصادفات می‌شوند.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۳۰ آذر۱۳۸۹ساعت 19:32 PM  توسط اقای برزگر  | 

فعالیت ورزشی منظم در دوران بارداری ، خطر داشتن نوزاد بیش از ۴ کیلوگرم را کاهش می دهند

محققان ۳۶ هزار و ۸۶۹ زن باردار را مورد مطالعه قرار دادند که بیش از یک مورد از ۱۰ مورد کودکان، بیش از حد چاق بودند و بیش از نیمی از این کودکان چاق در حالی به دنیا آمدند که مادرانشان دارای کودکان دیگری نیز بودند.

این مطالعه در بین زنان بارداری که اولین بارداری را می‌گذرانند ، انجام شد و محققان دریافتند: آنهایی که حداقل سه بار در هفته در طول ۱۷ هفته اول بارداری تمرین‌های ورزشی انجام می دادند حدود ۳۵ درصد کمتر از سایرین احتمال به دنیا آوردن نوزادان چاق را دارا بودند.

+ نوشته شده در  سه شنبه ۳۰ آذر۱۳۸۹ساعت 19:31 PM  توسط اقای برزگر  | 

کار کردن با یک رئیس بد اخلاق به مراتب “سالم تر” از سر و کله زدن با همسر است

همسرتان بیش از رئیس اداره به شما استرس می دهد!  
   
نتایج بررسیهای روانشناسان انگلیسی نشان می دهد که یک رئیس اداره نسبت به همسر و شریک زندگی استرس کمتری به افراد وارد می کند.

ژمحققان دانشگاه لنکستر با هدف یافتن پاسخی برای این سئوال که “رئیس اداره استرس بیشتری می دهد یا شریک زندگی در خانه؟” تحقیقاتی را انجام دادند که نتایج آن نشان می دهد که کار کردن با یک رئیس کج خلق به مراتب “سالم تر” از سر و کله زدن با همسر است!

در این تحقیقات که با بودجه شرکت “فیلیپس” انجام شد این محققان سطح فشار روحی سه هزار مرد و زن را مورد کاوش قرار داده و دریافتند که ۵۷ درصد از مصاحبه شوندگان معتقدند که همسرشان “بزرگترین منبع استرس” آنها است در حالی که تنها ۴۳ درصد انگشت اتهام را به سوی رئیس خود نشانه گرفتند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۳۰ آذر۱۳۸۹ساعت 19:30 PM  توسط اقای برزگر  | 

رییس جمهور ایران در یک برنامه تلویزیونی که از شبکه یک دولتی ایران پخش شد گفت : بنده شعار دو بچه کافی

گرچه بحث تنظیم خانواده به معنای تناسب فرزندان با امکانات و شرایط زندگی در کلیه تمدنها،سوابق کهن دارد. و در جهان امروز  ۸۵ درصد از کشورهای جهان سوم و  در جوامع صنعتی صددرصد زنان واجد شرایط، از برنامه تنظیم خانواده پیروی می‌نمایند، اما رییس جمهور ایران می گوید این مساله سیاست غلطی بود که غربی‌ها انتخاب کرده و امروز پشیمان هستند .

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ،  دکتر احمدی‌نژاد رییس جمهور ایران گفت : این مساله سیاست غلطی بود که غربی‌ها انتخاب کرده و امروز پشیمان هستند و سرمایه سنگینی برای حفظ هویت و فرهنگ خود می‌پردازند، چرا باید در مسیری قرار بگیریم که نتیجه آن مشخص است.
رئیس‌جمهور با مقایسه امکانات فعلی کشور با ۳۰ و ۶۰ سال اخیر، آن را دلیلی برای «آمادگی کشور جهت افزایش جمعیت» دانست و گفت: داشتن دو فرزند و یک فرزند سیاست غربی است و قدیم با آن وضعیت افراد ۷ یا ۸ فرزند داشتند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۳۰ آذر۱۳۸۹ساعت 18:43 PM  توسط اقای برزگر  | 

مجلس ایران سیاست مطرح شده از سوی دولت مبنی بر افزایش جمعیت را با حضور مسئولان دولتی بررسی می کند

 

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  ،    حسین حسنی بافرانی درگفتگو با  مهر، با اعلام این خبر اظهارداشت: موضوع افزایش یا کاهش نرخ رشد جمعیت از سیاست های کلی و استراتژی نظام است که بحث درخصوص آن و روشهای گام برداشتن در این مسیر پس از ابلاغ از سوی مقام معظم رهبری دارای جایگاه است.

وی گفت: اعضای کمیسیون بهداشت در هفته گذشته بحثی در این خصوص مطرح کردند که ادامه آن به مطلع شدن از نظر وزیر بهداشت نسبت به این موضوع موکول شده است و کمیسیون با دعوت از مسئولان این وزارتخانه قصد دارد در جریان موضع مسئولان دولتی در قبال این سیاست قرار گیرد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۳۰ آذر۱۳۸۹ساعت 18:41 PM  توسط اقای برزگر  | 

کشور ایران دارای کمترین نرخ رشد جمعیت در خاورمیانه است

اگر نرخ رشد  جمعیت کشور ایران  همین گونه باقی بماند  ، جمعیت ایران تا سال ۲۰۱۵ به ۷۸ میلیون نفر خواهد رسید .
نرخ رشد جمعیت دنیا طی سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۵ به کمتر از ۱٫۱ درصد خواهد رسید. این رقم از سال ۱۹۹۰ میلادی بیش از ۱٫۳ درصد بوده است. با این حساب جمعیت جهان در پایان سال ۲۰۱۵ به بیش از ۷٫۲ میلیارد نفر خواهد رسید.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۳۰ آذر۱۳۸۹ساعت 18:37 PM  توسط اقای برزگر  | 

طی سی سال گذشته رکورد بیشترین میزان تولد کشور ایران با ۲ میلیون و ۲۵۶ هزار نوزاد متعلق به سال ۶۵ و ک

سال ۶۵ دارای بیشترین نرخ تولد و سال ۷۹ کمترین تولد
آمارها ی کشور ایران نشان می‌دهد پس از انقلاب اسلامی ایران بیشترین تولد در سال ۶۵ و کمترین تولد در سال ۷۹ رخ داده است.
 دکتر محمد اسلامی رییس اداره جمعیت و تنظیم خانواده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران در گفتگو با ایسنا ضمن بیان این خبر، گفت: رکورد بیشترین میزان تولد با ۲ میلیون و ۲۵۶ هزار نوزاد متعلق به سال ۶۵ و کمترین تولد نیز با یک میلیون و ۹۵ هزار نوزاد متعلق به سال ۷۹ است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه ۳۰ آذر۱۳۸۹ساعت 18:33 PM  توسط اقای برزگر  | 

حجب و حيا و نرسيدن به اوج لذت جنسی

اين اختلال به حالتی گفته ميشود که رسيدن فرد به اوج لذت جنسی با تاخير توام باشد و يا اينکه فرد اصلا اوج لذت جنسی را تجربه نکند. اين حالت کم و بيش در زنان اکثر مناطق جهان ديده می شود. يكي از دلايل اين مسئله آن است که دختران از کودکی به حجب و حيا تشويق می شوند. كه بسيار ارزشمند است. زمانی که همان دختر وارد رابطه جنسي با همسر خود می شود و حالا به عنوان يک زن و شريک جنسی هم بايد وظايفی را انجام بدهد، شکستن حريمی که در آن در ساعاتی از شبانه روز فرد بايد حجب و حيا را کنار گذاشته و از رابطه جنسی با همسرش لذت ببرد خيلی دشوار است.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ آبان۱۳۸۹ساعت 11:31 AM  توسط اقای برزگر  | 

آنچه که زنان هنگام ملاقات با مردان به آن توجه میکنند

وقتي مردي يك زن را مورد توجه قرار ميدهد، قوه تخيلـش بكار مي افتد. در اغلب موارد اينكه او چه چيـزي پوشـيـده است اهميت ندارد. براي مردان، قوه تــخيـل باعـث ايـجـاد پيش بيني ها و اميد به آشنايي ميگردد!
از طرف ديگر هنگامي كـه يـك زن مـردي را مـورد توجه قرار مــي دهــد، بــندرت در وحله اول تفكرات جنسي در مورد او بـه ذهـنـش خطور ميكند. بيـشتر احتمال دارد كه وي او را مورد توجه قرار دهد به اين دليـل كه شبـيه مردي است كه ميتواند از خود به لـحاظ جسماني، احساسي و مالي مراقبت نمايد و بـنــظر ميرسد كه ميتواند بر اغلب چالشها و سختي هاي زندگي فائق آيد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ آبان۱۳۸۹ساعت 11:29 AM  توسط اقای برزگر  | 

نکات مهم در خواستگاری

نکات مهم در خواستگاری 

قبل از جلسه خواستگاری سؤالی که در ذهن همه افراد مطرح می شود این است که چگونه می توان قبل از ازدواج به خصوصیات روحی و روانی همسر پی برد؟ و آیا می شود با رعایت موازین شرعی و عرفی، شخصی را قبل از ازدواج شناخت؟


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ آبان۱۳۸۹ساعت 11:28 AM  توسط اقای برزگر  | 

ازدواج و موانع آن

ازدواج و موانع آن


تحقیق میدانی؛ بررسی تأثیر ازدواج درست بر سلامت و دوام و نقش آن بر زندگی زوجین –ازدواج براي جوانان مشكل شده است-
مقدمه:

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ آبان۱۳۸۹ساعت 11:25 AM  توسط اقای برزگر  | 

زایمان طبیعی

مزيتهاي يك زايمان طبيعي چيست؟

اگر مي‌خواهيد كه حداكثر كنترل ممكن را بر بدن خود داشته باشيد، فعالانه در فرآيند زايمان شركت كنيد و كمترين ميزان مداخل? غير طبيعي در فرآيند تولد كودك تان صورت پذيرد، استفاده از يك روش طبيعي و بدون استفاده از دارو جهت كنترل درد زايمان بهترين گزينه براي شما خواهد بود. اگر اين روش را انتخاب كنيد، درد و ناراحتي را به عنوان بخشي از فرآيند تولد كودك مي‌پذيريد: تجربه‌اي كه شامل همكاري فعالان? شما در هر يك از مراحل زايمان مي‌شود. اما در صورتي كه با آمادگي و حمايت مناسب به اين مرحله برسيد مي‌توانيد احساس قدرت و رضايتي عميق از زايمان طبيعي به دست آوريد.

مزاياي زايمان طبيعي عبارتند از:

   

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ آبان۱۳۸۹ساعت 11:21 AM  توسط اقای برزگر  | 

دانستنيهاي بارداري از ابتدا تا زايمان

 

بين ۵ تا ۲۰% از حاملگی ها ممكن است با عوارض همراه شوند لذا هر زن بايد قبل از باردارى مورد ارزيابى دقيق قرار گيرد البته بيشتر بارداريها بدون برنامه قبلى هستند و لذا به محض تشخيص باردارى بايد ويزيت اوليه انجام شود وآزمايشات روتين جهت زن باردار درخواست شود

یک خانم باردار بايد تا ۳۲ هفته هر ماه يكبار از ۳۲ تا ۳۶ هفته هر ماه دو بار (هر دو هفته يكبار) و از ۳۶ تا ۴۰ هفته هر ماه چهار بار (هفته اى يكبار) به پزشكتان مراجعه و چك شويد .

اگر از باردارى جلو گيرى نميكنيد با مشاهده هر كدام از اين علايم بايدبه حاملگى شك كنيد:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ آبان۱۳۸۹ساعت 11:20 AM  توسط اقای برزگر  | 

علايم بارداري

 

بارداري
حاملگي با ترکيب سلول جنسي فرد وزن شروع مي شود . عموم مردم مدت حاملگي را به ماه حساب کرده وآن را 9ماه مي دانند ولي پزشکان،ماماها و سايرکارکنان بهداشتي اين مدت را به هفته بيان مي کنند.مدت يک بارداري طبيعي حدود 38 هفته از زمان شروع حاملگي تا تولد نوزاد است.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ آبان۱۳۸۹ساعت 11:19 AM  توسط اقای برزگر  | 

امکان بارداری در زمان خونریزی زنان و دختران

 

 امکان بارداری در زمان خونریزی زنان و دختران

خیلی ها فکر میکنند که اگر فرد در زمان عادت ماهیانه اقدام به رابطه جنسی نماید ، احتمال بارداری وجود نخواهد داشت. اما باید گفت که این امکان وجود دارد که وی در دوران خونریزی نیز باردار گردد.

تعدادی دلیل برای این مهم وجود دارد که برجسته ترین آنها عبارت است ازدلیل تمام خونریزی های مهبلی عادت ماهیانه نمی باشد. مواقعی وجود دارد که زنان خونریزی کمی رو در زمان تخمک گذاری مشاهده مینمایند .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ آبان۱۳۸۹ساعت 11:7 AM  توسط اقای برزگر  | 

باورهای نادرست در بارداری

 


اگر تا به حال باردار شده باشید، حتما با توصیه‌های مختلف اطرافیان در زمینه كارهایی كه باید یا نباید انجام دهید، مواجه شده‌اید. شاید بعضی از این توصیه‌ها به نظر شما عجیب و غریب بوده‌اند و دلیل انجام آنها را نمی‌دانستید اما از ترس این كه مبادا خطری جنین شما را تهدید كند، این كارها را انجام داده‌اید. در این بخش بعضی از این موارد را با هم مرور می‌كنیم و در مورد درستی یا نادرستی هر یك از آنها صحبت می‌كنیم.

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ آبان۱۳۸۹ساعت 11:1 AM  توسط اقای برزگر  | 

نوزاد و مادر

 نوزاد و مادر
پژوهشگران دانمارکي دريافته اند زناني که سنگين وزن تريا بلندقدتراز ميانگين جامعه باشند يا حاملگي آنها بيش از موعد مقرر طول بکشد، بيش از ساير مادران ، داراي فرزندان متولد شده با وزن بالا خواهند بود.
ساير عواملي که به نظر مي رسد در داشتن فرزند سنگين وزن تأ ثير داشته باشند عبارتند از:سابقه حداقل دو یار حاملگي در گذشته، حاملگي فرزند پسر، سيگار نکشيدن، و پرهيز از مصرف قهوه.
هر چه ميزان تحصيلات مادر بيشتر باشد، احتمال اينکه وزن فرزندش بيش از چهار کيلوگرم شود بيشتر است.
قبلا" گفته مي شد مادران بهتر است در طول حاملگي مراقب افزايش وزنشان باشند، اما مطالعات جديد نشان مي دهد مادران بهتر است وزن خود را پيش از حاملگي کاهش دهند تا مجبور به رعايت رژيمهاي غذايي سخت در طول حاملگي نشوند.
شناخت مادراني که شانس داشتن نوزادان سنگين وزن را دارند بسيار مهم است، زيرا اين کودکان بيشتر در معرض شکستگيهاي استخواني در طول دوره حاملگي و مشکلات تنفسي حين زايمان خواهند بود.به علاوه زايمان مشکل تري نيزخواهند داشت.

+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ آبان۱۳۸۹ساعت 10:55 AM  توسط اقای برزگر  | 

استفراغ حاملگی

تقریباً سه چهارم زنان حامله در سه ماهه اول حاملگی خود از تهوع (و بعضی اوقات استفراغ) رنج می برند. این وضیعت که بیماری صبحگاهی یا ویار خوانده می شود در بعضی از زنان صبح ها بدتر بوده و با گذشت روز بهتر می شود. ولی بیماری صبحگاهی در هر زمانی از روز می تواند بروز کند. تهوع معمولاً در حدود هفته ششم شروع می شود ولی می تواند، زودتر و در هفته چهارم نیز شروع شود. تهوع معمولاً در طول ماه بعد شدیدتر می شود. حدود نیمی از زنان مبتلا به بیماری صبحگاهی در حدود هفته 14 کاملاً بهبود می یابند. در باقی موارد، این مشکل در اکثر زنان یک ماه دیگر یا کمی بیشتر نیز طول می کشد، هر چند ممکن است در ادامه حاملگی دوباره بروز کرده و تا آخر حاملگی ادامه یابد.
علت بیماری صبحگاهی
علت تهوع در دوران حاملگی دقیقاً مشخص نیست ولی احتمالاً ناشی از تغییرات فیزیکی زیادی است که در بدن زن حامله رخ می دهد.
بعضی از احتمالات عبارتند از:

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ آبان۱۳۸۹ساعت 10:52 AM  توسط اقای برزگر  | 

اهمیت تغذیه در دوران بارداری

یکی از مهم ترین وظایف خانم ها در طی دوران بارداری حفظ سلامتی خود و جنین شان، با داشتن تغذیه سالم در این دوران می باشد. انتخاب های صحیح در تغذیه بارداری به بهبود رشد و تكامل جنین كمك می كند.
بر خلاف تصور خیلی از افراد که فکر می کنند در دوران بارداری باید انرژی فراوانی دریافت کنند، دریافت كالری شما باید روزانه به طور متوسط 300 كالری بیش از آنچه كه قبل از بارداری مصرف می كردید، باشد. هر چند كه ممكن است در ماه های اول بارداری حالت تهوع و استفراغ برای شما مشكلاتی ایجاد كند، سعی كنید رژیم متعادلی داشته باشید و ویتامین های مورد نیاز دوران بارداری را دریافت نمایید.
توصیه ها:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ آبان۱۳۸۹ساعت 10:28 AM  توسط اقای برزگر  | 

شایع ترین اختلالات جنسی در زنان

شایع ترین اختلالات جنسی در زنان شایع ترین اختلالات جنسی شناخته شده برای زنان شامل کاهش میل جنسی، دیسپارونی (آمیزش دردناک)، واژینیسموس (انقباض دردناک و غیرارادی ماهیچه های واژن به هنگام دخول) و نرسیدن به اوج لذت جنسی (یا ارضا نشدن جنسی) است.
دیسپارونی (آمیزش دردناک):

ادامه مطلب
+ نوشته شده در  دوشنبه ۲۴ آبان۱۳۸۹ساعت 10:20 AM  توسط اقای برزگر  |